O Českém svazu hemofiliků

Proč jsme tady?

PRO CO NEJLEPŠÍ PODMÍNKY

Jednou z nejdůležitějších rolí svazu je hájit zájmy členů před státními orgány, zdravotnickými pracovišti, zdravotními pojišťovnami a všude, kde je možné kvalitu života ovlivnit.

To se týká nejen samotné Hemofilie, ale také von Willebrandovy choroby.

ČSH spolupracuje se sdružením Hemojunior určeným dětem předškolního věku a jejich rodičům. V rozhodujících otázkách postupuji společně.

INFORMACE PRO VŠECHNY

Znalost nejnovějších trendů může rozhodovat. Proto ČSH seznamuje své členy i zdravotnickou veřejnost s novinkami v léčbě a možnostech prevence i terapie. Má ty nejlepší zdroje - je členem Světové hemofilické federace WFH a Evropského hemofilického konsorcia EHC.

KONKRÉTNÍ POMOC

Máte potíže se svým hemofilickým centrem, zaměstnavatelem, školou, zdravotní pojišťovnou, nebo jinou institucí? I tady může svaz pomoci.

Kontaktujte ČSH, pomohl už mnoha jiným. Ví, kam se obrátit a kde hledat zastání. Ne všechno se podaří vyřešit, ale mnohé ano.

NAJDĚTE SVOU KONDICI

Dobrá tělesná kondice je základem odolnosti vůči krvácení do kloubů, nejčastějším důslekem hemofilie.

ČSH pořádá pro své členy dotované rekondiční pobyty pro dospělé i letní tábory pro děti. Tady se všichni nejen setkají s přáteli, ale seznámí se pod odborným dohledem s nejvhodnějšími cviky a návyky. A kdo to ještě neumí, naučí se sám aplikovat nezbytný léčebný koncentrát přímo do žíly.

CESTA KE KAŽDÉMU

Nejlepší je vždycky individuální kontakt s odborníky. ČSH proto pořádá regionální setkání, kde se scházejí zájemci ve velmi úzkém kruhu s hematology, ortopedy, fyzioterapeutkami, odborníky na sociální otázky, na léčbu bolesti a podobně.

Neosobní prostředí ordinace nahrazuje intimní prostředí kavárenského nebo lázeňského charakteru.

Přijďte se poradit i vy.