Documents

Important documents
and publications

Discussion

Add your 
review

Our Events 

Information about events

The function of the
joints in haemophilia

Animated guide

Print
Sep
28

Kde domov můj? V Zubří!

Po dvou ročnících v azylu se vrátil letní hemofilický tábor, který proslul pod zkratkou LHT, do známého prostředí Vysočiny. V Zubří celkem 34 cestovatelů včetně pár nováčků spolu se zkušeným týmem vedoucích, zdravotníků a fyzioterapeutek poznávalo poslední srpnové dny krásy Česka.

Dle tradic vznikly i letos na „velkém“ táboře pro hemofiliky, jejich sourozence a přátele čtyři týmy. Rozděleny byly podle národních barev a zelené symbolizující lipový květ. Šikulky, Nejlepšíí, Mochomůrky i Lipánci poznávali postupně všechny kouty republiky. A na základě výkonů v etapových hrách mohli zbarvit mapu. Na Moravě strýcovi Martinovi zachránili úrodu před škůdci a za odměnu jim spolu se strýcem Jurou předvedli, jak se vyrábí víno, a pohostili je nealkoholickým moštem. Při návštěvě Prahy zase museli bojovat s byrokracií i nerudným řidičem autobusu.

Print
Sep
11

Hemofilie a Von Willebrandova choroba z pohledu žen

Ženy a dívky s dědičnými poruchami krvácení jsou pro naši komunitu velmi důležité a proto jsme se už v minulém roce rozhodli uspořádat první setkání, kde budou hemofilie a Von Willebrandova choroba (VWch) hlavním tématem.

Mnoho žen často zažila buď nesprávnou, velmi pozdní nebo žádnou diagnózu. Kvalita života žen a dívek žijících s hemofilií, VWch a dalšími vzácnými krvácivými poruchami byla - a stále je - vážně ovlivněna. To je pro ženy a dívky nejen u nás, ale po celém světě nešťastná realita.

Print
Sep
10

Rekondice dospělých - říjen 2021

Dovolujeme si vám nabídnout několik posledních míst na rekondičním pobytu dospělých hemofiliků, konaném v termínu od 10. do 17. října. Více o pobytu i způsobu přihlášení naleznete v původním článku zde, přičemž termín platí výše uvedený.

Print
Aug
03

Rhodos 2021

Krátce po zveřejnění článku o zájezdu do Řecka, jsme obdrželi další dva příspěvky od účastníků. Nestává se často, aby některá z akcí měla tolik psaných ohlasů a vzhledem k tomu, že si vážíme všech, přinášíme je v rámci nového článku. Doplněním do toho původního by se mohlo stát, že by zapadly. Není to tedy informace o dalším zájezdu, jak by mohl jiný název článku napovídat.

Print
Jul
28

Řecko 2020

V názvu tohoto článku není úplně chyba. Původní záměr byl, že zájezd uspořádáme již v loňském roce.

Stejně jako olympionici jsme si ale museli počkat a s drobnou nervozitou, co se ještě v průběhu pobytu udá, jsme 8. července vyrazili na řecký ostrov Rhodos. Tam jsme strávili parádní týden, o kterém se nemusím zásadně rozepisovat, neb o pohodě svědčí příspěvky účastníků, které navazují na toto úvodní slovo.