Documents

Important documents
and publications

Discussion

Add your 
review

Our Events 

Information about events

The function of the
joints in haemophilia

Animated guide

Print

Víte, co je hemofilie? Sourozenci vám napoví.

Když se člověk s hemofilií poraní, nekrvácí rychleji nebo více než lidé zdraví – rozdíl je v tom, že krvácí déle. Malá říznutí nebo povrchové modřiny obvykle nejsou tou hlavní obtíží, avšak větší zranění a úrazy znamenají závažnější krvácení. To je definice, která toto onemocnění nejsrozumitelněji vystihuje.

Když se ale zeptáte lidí na ulici, většina si nepředstaví vůbec nic. Obeznámit veřejnost s tímto vzácným onemocněním se rozhodli sourozenci Tereza a Lukáš Koblasovi. Oba členové našeho svazu se z vlastní iniciativy odhodlali přiblížit život s hemofilií formou společného povídání, které proběhne v sobotu 2.12.2017 od 17.00 do 22.00 hodin, v NãPLAVKA café & music bar v Hradci Králové. Účast přislíbil i šéf místního hemofilického centra Doc. MUDr. Petr Dulíček.

Součástí programu bude prodejní výstava obrazů náchodského ateliéru AMAG a dětí z Letního hemofilického tábora, ta potrvá v NáPLAVKA café celý prosinec. Vernisáž se uskuteční také první prosincovou sobotu v odpoledních hodinách. Na benefičním koncertu zahraje kapela Živý Jukebox Honzy Roušara. Dobrovolným vstupným můžete podpořit Český svazu hemofiliků ve snaze při jednotné identifikaci a informovanosti hemofiliků při úrazech, a dalších akutních událostech.

Zváni jsou úplně všichni, které dané téma zajímá a není pro ně překážkou vzdálenost do Hradce Králové. Místa je dost, vstupenky ani rezervace místa není nutná.