Documents

Important documents
and publications

Discussion

Add your 
review

Our Events 

Information about events

The function of the
joints in haemophilia

Animated guide

Print
Feb
03

Nové průkazy OZP

MPSV vydalo prováděcí pokyny k výměně průkazů, která musí letos do konce roku proběhnout. 

Držitelé průkazů mimořádných výhod a dočasných průkazů osob se zdravotním postižením (průkaz OZP), které byly vydány dle legislativy účinné do 31. 12. 2013, by si měli zajistit jejich výměnu za nový průkaz OZP v podobě plastové kartičky, a to v době od 1. 4. do 31. 12. 2015. Více se dočtete v přiložené tiskové zprávě MPSV.

Print
May
23

Výměna průkazů OZP bude jednodušší

Ministerstvo práce a sociálních věcí na svých stránkách informuje, že zhruba 450 tisíc držitelů průkazů mimořádných výhod a průkazů osoby se zdravotním postižením nemusí v nejbližší době absolvovat nové posouzení zdravotního stavu, které by měl podle platné legislativy absolvovat každý žadatel do konce roku 2015. Dohodla se na tom ministryně práce Michaela Marksová se zástupci organizací a svazů zdravotně postižených a poskytovatelů sociálních služeb. Počátkem roku 2016 se podoba průkazů sjednotí, bude existovat pouze jeden průkaz osoby se zdravotním postižením. Další podrobnosti viz tisková zpráva MPSV.  

Print
Nov
04

Konec sKaret a jak dál...

Dne 1. listopadu 2013 nabyl účinnosti zákon, který ruší kartu sociálních systémů, tzv. sKartu.

V praxi to bude znamenat, že během následujícího půl roku, tedy do 30.4.2014, proběhnou veškeré procesy, které ukončí její existenci. V průběhu listopadu pošle Úřad práce ČR dle informace MPSV dopis všem svým klientům, kteří sKartu vlastní, s vysvětlením, jak dále postupovat. Všichni držitelé sKarty by tak měli nejpozději do 1. 12. 2013 vědět, jak se v konkrétní situaci zachovat.

Print
Mar
08

Auta bez bariér

Konto bariéry jsme si zvykli vnímat jako nadaci pro pomoc těm, kteří jsou upoutáni na vozík.

Z jisté části se tak týká i hemofiliků. Tedy těch, kteří se nemohou spolehnout na vlastní mobilitu a jsou odkázáni na pohyb na kolech. Nejen na těch u vozíku, ale i u auta. Teď mají na internetu nového rádce.

Print
Feb
10

Zrušení kontroverzních sKaret?

ČSSD v Senátu prosadila svůj senátorský návrh na zrušení kontroverzních sKaret, které mají sloužit pro výplatu všech sociálních dávek.

Návrh nyní posoudí vláda a rozhodne o něm sněmovna. Vzhledem k tomu, že se kauza sKaret dotýká i řady našich členů, upozorňujeme na kroky a doporučení Národní rady zdravotně postižených (NRZP) občanů v uvedené záležitosti. Více informací můžete najít na stránkách NRZP pod tímto odkazem.