Svazová rada žádá na ministerstvu vysvětlení

3. 5. 2012

ČSH

Featured image

Ministerstvu zdravotnictví dnes odešel dopis, ve kterém svaz podaruje vysvětlení změn v novém indikačním seznamu chorob k lázeňské péči. Každý, kdo žádá o lázeňskou léčbu, musí získat doporučení odborného lékaře. V případě hemofiliků a jejich hemofilické artropatie donedávna stačilo doporučení hematologického pracoviště. V seznamu totiž byla výslovně uvedena i hemofilická artropatie. Ta však z nejnovější verze indikačního seznamu vypadla a zůstala jen artropatie obecně. To by mohlo mít závažné následky, zejména co do přístupnosti lázeňské léčby.

Lázně jsou pro hemofiliky nesmírně důležité, na rozdíl od mnoha jiných případů není jejich pobyt tam společenskou událostí, ale vysloveně nutností. Svaz proto na ministerstvu důrazně žádá vysvětlení změn indikačního seznamu a také návrat k dřívějšímu stavu.

O dalším vývoji případu budeme informovat.

Indikační seznam pro lázeňskou léčbu - nový návrh |![\ |pdf](images/dokumenty-pdf-doc/lazne_novy_navrh.pdf "Indikační seznam pro lázeňskou léčbu - nový návrh")

Indikační seznam pro lázeňskou léčbu - původní verze |![\ |pdf](images/dokumenty-pdf-doc/lazne_puvodni_verze.pdf "Indikační seznam pro lázeňskou léčbu - původní verze")