Lázně Vráž fotografickým pohledem hemofiliků

03/04/2019

ČSH

Featured image

V uplynulých dnech zamířila téměř dvacítka hemofiliků, tentokrát nejen s inhibitorem, do lázeňského zařízení Vráž u Písku. Stalo se už pravidlem, že hemofilici se ve Vráží scházejí vždy dvakrát do roka – na jaře a na podzim. Týdenní intenzivní rehabilitace je protkána skupinovým a individuálním cvičením, vodoléčbou a edukačními přednáškami odborníků na slovo vzatými. Nejinak tomu bylo i nyní.

O všechny bylo místními pracovníky špičkově a pečlivě postaráno. Díky přítomnosti zdravotní sestry mohli pobytu využít i ti, kteří jsou vázáni na každodenní péči agentur domácí péče. Celou organizaci pobytu má na svých bedrech Ústav hematologie a krevní transfuze v Praze s podporou společnosti Novo Nordisk. Ruce k dílu ale přikládá i náš svaz. V souvislosti s blížícím se Světovým dnem hemofilie jsme se rozhodli, právě ve spolupráci se společností Novo Nordisk, uspořádat v místních lázních osvětu o hemofilii. Do prostorů jsme po dohodě s jejich vedením rozmístili fotografie, které zachytili samotní hemofilici v průběhu předešlých pobytů. Výstavu doprovází informace o onemocnění, důležitost fyzioterapie a nechybí ani zmínka o činnosti Českého svazu hemofiliků a Ústavu hematologie krevní transfuze. Fotografie budou v lázních k vidění během celého dubna.

Další událostí, spojenou se Světovým dnem hemofilie, bude jeho oslava v Landek parku v Ostravě, na kterou vás srdečně zveme. Více informací zde.