Povedená změna

31/05/2016

ČSH

Featured image

Pravidelná květnová rekondice je už pro letošek minulostí. Jak jsme předem avizovali, tentokrát v jiném prostředí než v minulých letech. Nejenže jsme se po pěti letech přestěhovali z Lednice, ale poprvé v historii těchto pobytů také z lázeňského města. To nám měl nahradit penzion Ohrada ve Vískách u Letovic. Nabízí vše, co k našim účelům potřebujeme, včetně společenských prostor, prostoru pro rehabilitaci, bazén i vířivky. Včetně ubytování pod jednou střechou. Komfort se tak zvýšil nejen organizátorům, kteří nemuseli každé ráno chystat snídaně, ale i účastníkům, neboť jim odpadly jakékoliv docházky. To jsme ocenili zejména ve dnech, kdy nám příliš nepřálo počasí.

Změnou lokality se podařilo přilákat více zájemců s rodinami, dětem Ohrada nabídla uzavřený objekt s hřištěm, trampolínou, pískovištěm a také svezení na koních. Ostatně ty osedlali i někteří dospělí.

Program se opět odvíjel zejména od každodenní rehabilitace. Všichni měli k dispozici vířivky a bazén. Provozovatelům penzionu se sice nepodařilo obstarat slíbený zvedák, bazén však nebyl upřen nikomu. Těm, kdo nebyli schopni sami do bazénu vlézt a zejména z něho vylézt, byli připraveni pomoci místní svalovci, do i z bazénu je přesunuli na židli.

Doprovodný program představovaly zejména společenské hry a třídenní turnaj v ping-pongu. Ten potvrdil, že není vždycky důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Hodnotné ceny totiž získali nejen medailisté, ale i ti na úplném chvostu pořadí.

Přestože blízké okolí nenabízí tolik možností k procházkám jako Lednice, nebyli jsme odkázáni jen na penzion. V něm jsme sice absolvovali ještě exkurzi vlastního pivovaru, k dalším výletům jsme však již vyrazili auty a navštívili mj. letovický zámek, punkevní jeskyně a také už tradiční bowling.

Konverzace s většinou účastníků mne utvrdila, že volba místa se povedla a že náš pobyt zde nebyl poslední, proto jsme si tu už rezervovali příští rok. Zájemci si tedy mohou rezervovat termín na dovolenou od 12. do 20. května 2017.

Za organizátory se na další setkání těší Michal Skořepa.

[widgetkit id=95]