Týdenní rekondiční pobyt v Lednici

31/05/2012

ČSH

Featured image

V minulém týdnu proběhl další ročník rekondičního pobytu pro dospělé. O průběhu se více dozvíte z níže uvedeného příspěvku. Za organizátory lze konstatovat, že se akce opět povedla, za což děkujeme účastníkům a zejména fyzioterapeutkám, které se o ně postarali. Na rok 2013 již máme rezervovaný termín 17.-25. května. Zájemci tedy s velkým předstihem mohou plánovat dovolenou. Za organizátory se na další ročník těší Michal Skořepa

Poděkování od účastníka pobytu

Před pár dny jsem se vrátil z rekondičního pobytu pro hemofiliky v Lednici. Jsem opět (jako každoročně) plný dojmů a rád bych se s vámi o ně podělil.

Tato akce se konala v termínu 18. – 26 .5. v obecní ubytovně v Lednici. Není to asi správné, ale považuji za samozřejmé, že jsme byli ubytováni bezbariérově, bylo o nás postaráno skvělým jídlem, měli jsme možnost vyplnění volného času kulturním, společenským či sportovním vyžitím. Důležitá, nejen pro mě, byla nabídka lázeňských procedur, jako jsou: vířivka, hydromasáž, jodobromová koupel, perličková koupel. Člověk si zarelaxoval a zavznášel ve vodě, pak přišel nebo přijel zpět do ubytovny. Tam na něj čekaly jedny z nejlepších fyzioterapeutek, které jsem měl kdy možnost v životě potkat: Naďa a Ála. Tyto dvě šikovné (rehabky) přispěly svým umem, citem a hlavně získanými zkušenostmi s hemofiliky k tomu, že se člověk mohl cítit skoro jako v ráji. Trochu přeháním, ale skutečně s námi cvičily to, o co jsme si řekli. Bylo to velmi příjemné a po překonání počáteční bolesti se člověk cítil skvěle. (kdyby nás jen hladily, bylo by to jistě příjemnější, ale těžko bychom něco rozhýbali). Cvičily jsme denně, ale nezaregistroval jsem jediný případ, že by někdo říkal, že“toho cvičení bylo moc“ nebo dokonce kvůli cvičení že by si někdo musel něco zaléčit. Nerad bych přivedl někoho v omyl a aby si myslel, že jsme všichni rozhýbali všechny své postižené klouby. Zázraky u hemofiliků se nedějí tak často. Za 9 dní pobytu nemůže nikdo nic podobného očekávat. Ale je vědecky dokázáno: když se hemofilik cítí dobře a nemá žádný stres, má i méně výronů. Toto byl hlavní důvod, proč jsem se zúčastnil já a mohu zodpovědně říci, že jsem udělal dobře, když jsem bez váhání do Lednice jel.

Jen krátký výčet nabídnutých možností: turnaj v kuželkách, turnaj v Tantrixu, grilování, návštěva rakouských termálních lázní Laa, večery plných spontánních vtipů, kulturní památky v Lednicko – Valtickém areálu.

Za to patří dík skvělé partě hemofiliků, kteří se zúčastnili, zvláště Zdeňkovi a Rudovi – pilířům naší party, již zmíněným rehabilitačním Nadě a Ále. A tomu, který to vše pro ostatní připravil, Michalovi Skořepovi.

Všem moc děkuji. Bedřich Smrčka