Velké téma pařížské

31/08/2012

ČSH

Featured image

Na nedávném kongresu Světové federace hemofilie WFH v Paříži, se mimo jiná témata přednášející i vystavující firmy věnovali elektronizace kontaktu center s jejich klienty. Jde o něco podobného, co už u nás taky funguje a o čem jsme už několikrát psali jako o elektronické databázi a výkazu spotřeby koncentrátů. Je nabíledni, že celý svět se ubírá touto cestou a kdo ještě nevykročil, bude tak muset učinit velmi brzy.

Někteří výrobci derivátů – v první řadě Bayer – už připravili ve spolupráci s výrobci telefonů aplikace, které po instalaci dovolí velmi jednoduše poslat správu o každé aplikaci okamžitě do centra. Program je připravený tak dobře, že stačí jen vybírat a zaškrtávat. Ba dokonce obsahuje i skicu lidského těla a dotknutím se příslušné části systém centru oznámí, co bylo důvodem aplikace.

Jestliže se dnes některá centra u nás takovému vývoji brání, je to silně krátkozraké. Stejné na to jednou dojde. Je to něco podobného, jako se v předminulém století bránily obce železničním tratím na svém území a výsledkem je, že dnes mají nádraží třeba i kilometry za městem nebo vsí.

Neobstojí ani argument o čerpání dat pro statistiky, protože po implementaci vhodného programu v centru, udělají stroje za člověka všechno. Včetně tvorby statistických výkazů.