Podcast s předsedkyní sdružení Hemojunior Kateřinou Altmanovou

31. 3. 2021

ČSH

Featured image

Zdravý člověk má v krvi sto panáčků, kteří utíkají do rány, aby ji zacelili, zatímco hemofilik má takového panáčka pouze jednoho. Takto jednoduše vysvětluje nejmenším dětem pojem hemofilie předsedkyně sdružení Hemojunior Kateřina Altmanová, která je prvním hostem našeho nového podcastu Na vlastní žíly. Jeho moderátorem je hemofilik a bývalý předseda Hemojunioru Michael Bereň, který si k mikrofonu zve zajímavé osobnosti z oblasti hemofilie, se kterými probírá důležitá i nevšední témata týkající se tohoto onemocnění.

Hostem prvního dílu nového podcastu je Kateřina Altmanová, která má s hemofilií bohaté zkušenosti. Její rodina žije s tímto onemocněním již několik generací. Trpí jím syn Péťa a také matka a sestra, které jsou přenašečkami. Sama Katka má také sníženou hladinu faktoru VIII, takže s hemofilií žije prakticky celý život.

V prvním díle podcastu se dozvíte, proč se Katka před lety rozhodla vstoupit se svým synem do pacientské organizace nebo v čem vidí největší přidanou hodnotu letních hemofilických táborů. Témat, která s moderátorem Michaelem probírali, je však mnohem více. Máte se rozhodně na co těšit.

„Aktuálně si nedokážu představit, že bychom nebyli součástí Hemojunioru. Našli jsme si tam se synem spoustu přátel a známých. Myslím, že pro děti je velice důležité, aby znaly někoho jiného, kdo má podobné problémy,“ vysvětluje Katka Altmanová.

Více informací naleznete na stránkách podacastu v rámci projektu Liberate Life.

Všechny díly podcastu naleznete i na našich stránkách.