Letní hemofilický tábor 2022

25. 7. 2022

ČSH

Featured image

Letní hemofilický tábor se uskuteční v termínu od pondělí 25.7. do pátku 5.8.2022 v rekreačním areálu Borovinka poblíž Bystřice nad Pernštejnem.

Bohužel, v námi lety ověřeném areálu Zubří nedošlo ke shodě co se termínu týče, a tak jsme byli nuceni hledat alternativu. Ta se nám nakonec podařila najít nedaleko Zubří. Kolektiv vedoucích a zdravotníků přivítá táborníky v pondělí 25. července a pobyt zakončí v pátek 5. srpna. Termín poněkud nezvyklý, ale i tak jsme rádi za jedenáct dnů pobytu.

Programovým vedoucím bude Daniel Šimek, o organizační stránku se postarají zástupci vedení ČSH Marek Šimoník a Martin Bohůn. Zdravotní dohled zajistí opět FN Brno pod vedením doc. Jana Blatného a Mgr. Marie Katzerové. Zázemí nám tentokrát poskytne zděná budova, ve které budeme mít zajištěno stravování, ošetřovnu, individuální rehabilitaci a společenskou místnost pro táborové aktivity. V areálu nám bude k dispozici bazén, hřiště, minigolf a především pěkná krajina Vysočiny (v blízkosti lesů a přilehlého rybníka).

Na pobytových poplatcích dochází vlivem celkového zdražení k nárůstu cen. Náklady na osobu činí 1.100 Kč/den. Rada ČSH odsouhlasila tradičně tři úrovně:

  1. 4.500 Kč pro účastníky s hemofilií nebo von Willebrandovou chorobou  
  2. 6.000 Kč pro jejich sourozence  
  3. 12.100 Kč pro ostatní účastníky 

Poplatky jsou nastaveny tak, aby byli zvýhodněni účastníci s hemofilií nebo von Willebrandovou chorobou. V ceně tábora je zahrnuto:

  • Ubytování, strava (5x denně + celodenní pitný režim) 
  • Základní úrazové pojištění  
  • Doprava na výlety  
  • Celkový chod tábora 

Přihlašování dětí na tábor je možné prostřednictvím tohoto formuláře. Do 14 dnů od odeslání formuláře očekávejte e-mailem potvrzení, že jsme přihlášku zaevidovali. V případě, že by Vám potvrzení nepřišlo, ozvěte se prosím na e-mailovou adresu m.simonik@hemofilici.cz, případně na tel. 608 294 360. Termín pro podávání přihlášek je do 31. května, nicméně pokud máte zájem se tábora zúčastnit, s přihlašováním neotálejte. Z důvodu omezené kapacity areálu se může stát, že budeme nuceni přihlašování stopnout! Tábora se mohou zúčastnit děti, které absolvovaly nejméně první třídu základní školy, horní věková hranice je 18 let. Připravujeme již tradičně společnou dopravu z Prahy a v případě dostatečného zájmu i z Ostravy se zastávkami na okraji Olomouce a Brna.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na výše uvedených kontaktních údajích.

Možnosti čerpání příspěvku na letní tábor v roce 2022 od zdravotní pojišťovny  

Příspěvek přímo na letní tábor poskytuje pouze několik zdravotních pojišťoven, na rozdíl od příspěvků na ozdravně léčebné pobyty u moře nebo na horách, případně na školky a školy v přírodě, které vyplácí většina zdravotních pojišťoven. Podmínky pro čerpání příspěvků jsou různé.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna ČPZP  

Letní tábory příspěvek až 1500,- Kč

Odkaz

Oborová zdravotní pojišťovna OZP  

Letní tábory, školky, ozdravné pobyty až 10000,- Kč

Odkaz

RBP Zdravotní pojišťovna RBP  

Děti a mládež do 18 let na letní prázdninový pobyt částka do 1000,- Kč

Odkaz

Všeobecná zdravotní pojišťovna VZP ČR  

https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/deti/pohybove-aktivity

Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky  VOZP ČR  

https://www.vozp.cz/prispevky-na-prevenci

Příspěvek z fondu odborového svazu  

Příspěvky na letní tábory nabízejí i některé odborové svazy.

Příspěvek na organizovanou rekreaci dítěte - NOS PČR (nospcr.cz)

 Jste-li členy odborů, informujte se přímo u svého zástupce na možný příspěvek.

Příspěvek ze sociálních dávek  

Za určitých okolností lze příspěvek na dětský tábor získat prostřednictvím dávek mimořádné okamžité pomoci. Žádat o něj mohou sociálně a finančně slabší rodiny na místně příslušném Úřadu práce. Schválení, nebo neschválení příspěvku je plně v kompetenci úředníků. Vždy musí jít k vynaložení prostředků na úhradu odůvodněných nákladů souvisejících se vzděláním nebo zájmovou činností nezaopatřeného dítěte. Stát doplácí celé náklady na dětský tábor, nicméně výše příspěvku na jedno dítě nesmí překročit desetinásobek životního minima (38 600 Kč).

Můžete zjistit vice informací k žádosti o mimořádnou okamžitou pomoc. Nebo stáhnout a vyplnit formuláře.