Duben patří hemofilikům

24. 4. 2015

ČSH

Featured image

Jak už se stalo dobrým zvykem, scházejí se v dubnu na celém světě všichni, kdo si chtějí připomenout Světový den hemofilie. Připadá na sedmnáctý den měsíce a je příležitostí k mnoha zajímavým podnikům, některé pamětihodnosti světových metropolí se dokonce oblékají do červené. Nejinak je tomu i u nás. V uplynulých dnech byla hemofilie hlavním tématem některých společenských a sportovních událostí.

Den před vyvrcholením kampaně na podporu hemofiliků se v Žižkovském divadle Járy Cimrmana uskutečnil dlouho připravovaný benefiční koncert spojený se křtem CD "Honza Roušar a hosté – věnováno Českému svazu hemofiliků." Honza Roušar, rovněž hemofilik, na projektu pracoval více než dva roky a zapojil do něj mnoho umělců. Texty se na tvorbě podíleli mimo jiné Miloň Čepelka, Ester Kočičková nebo Jarmila Moosová, kromě Honzy Roušara je interpretují i Ondřej Ruml, Eva Dvořáková, Ivana Korolovoá, Martina Trchová , Naďa Válová, Jakub Hübner, Ruda z Ostravy a Václav Tobrman. Posledně dva jmenovaní večer současně moderovali.

Velmi povedený večer zakončil domácí Miloň Čepelka a CD pokřtil. Vedení divadla vyšlo projektu vstříc a nabídlo jen symbolický nájem. Tím se stalo sponzorem, za což mu patří velké uznání. Obrovský dík patří umělcům, kteří se na CD a koncertu podíleli, především Honzovi Roušarovi, ale i všem dalším partnerům projektu.

V případě zájmu můžete projekt koupí CD podpořit i vy. Kontaktujte nás na info@hemofilici.cz, a my vám disk za cenu 250,- Kč + poštovné pošleme. Koupit CD bude možné také na dalších akcích svazu, ten výtěžek z koncertu a prodeje CD dostane.

Červenou barvou zazářil v sobotu sportovní areál fotbalového klubu Dukla Praha. Aprílové počasí si s námi doslova zahrávalo, s venkovními teplotami je to nyní jako na houpačce. I přes chladné počasí si na stadion Juliska našlo cestu hojné množství účastníků všech věkových kategorií, pohled na travnatou plochu vybízel k využití některé z aktivit.

Až do výkopu utkání FK Dukla Praha - Baumit Jablonec se místní tréninkové hřiště hemžilo dětmi i dospělými. Ve stáncích s občerstvením bylo možné uhasit žízeň nápoji sodastream, "Původní české pouliční bistro" přijelo s nabídkou skvělých hot dogů a pro mlsné byla k ochutnání cukrová vata.

Jakmile se nad stadionem objevily desítky červených balónků, nabrali účastníci směr tribuny, aby ulovili autogram od některého ze známých sportovců. Setkat se mohli například s fotbalisty Dukly Michaelem Krmenčíkem, Néstorem Albiahem či atletem Ladislavem Prášilem nebo legendou Věrou Čáslavskou.

Mezitím už se na hřišti rozcvičovali aktéři fotbalového klání a vše se připravovalo k slavnostními vyvrcholení kampaně „Podporuji léčbu hemofilie“. Jedenáct malých sportovců se obléklo do trička s logem kampaně a doprovodilo fotbalisty Dukly na hřiště. Těsně před zahajovacím hvizdem převzali zástupci ČSH a Hemojunioru šek na 40 000,- Kč, celkový výtěžek z prodeje benefičních předmětů.

Pokud jste se také zúčastnili, prosíme Vás o vyplnění krátkého dotazníku. Můžete v něm vyjádřit své názory a návrhy, pro nás velmi důležité.

Letos pokračujeme s prodejem benefičních produktů do vyprodání zásob. Stále nás můžete podpořit na https://podporujihemofiliky.cz/e-shop