Podzimní rekondice dospělých proběhla na Třeboňsku

2. 12. 2020

ČSH

Featured image

Z důvodu jarních vládních opatření jsme byli nuceni odsunout rekondici dospělých hemofiliků až na přelom léta a podzimu. Těsně před odjezdem jsme se opět strachovali, zda se vše uskuteční a za jakých podmínek. Nakonec se však téměř vše povedlo. Změna termínu a zdravotní komplikace některých přihlášených zapříčinili, že jsme nenaplnili kapacitu objektu a nepřekonali tak loňský rekord v počtu účastníků. I tak je 40 osob velmi slušné číslo. Téměř polovina byla hemofiliků či von Willebrandů. A pokud do výčtu hemofiliků vezmeme i přenašečky, tak jsme půlku překročili.

Vybraný hotel leží na klidném místě mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem. Nabízel tak spoustu možností k zajímavým výletům. Navštívili jsme mj. výše zmíněná města a jejich zajímavosti (zámky, 15. poledník, na parníku rybník Svět, třeboňskou věž, pivovar, apod.), zoologickou Na Hrádečku a na Hluboké. Zámky Hluboká a Červená Lhota, houbový svět, muzeum veteránů a podobně. Hezké počasí umožňovalo procházky po okolí, do lesa na houby. Některým však chyběla možnost vyrazit si po svých na zmrzlinu či na kafe, neboť hotel byl prakticky na samotě. Ta se možná podílí na stavu hotelu, respektive jeho nevyužitém potenciálu. Každý má jiné nároky a pohled na čistotu a kulturu prostředí, proto jej nebudeme více hodnotit. Velkým zklamáním však pro nás byl bazén. Znečištěná a ledová voda a také prostředí kolem bazénu v podstatě zamezili jeho využití. Z hlediska rehabilitace jsme se tak museli spokojit pouze s individuální fyzioterapií. Ta však byla opět na nejvyšší úrovni. Každému hemofilikovi byla denně vyhrazena třičtvrtě hodina pro intenzivní cvičení. V průběhu jsme také absolvovali vyšetření přístrojem In Body a mohli se tak zamyslet nejen nad svojí váhou, ale zejména nad svou svalovou výbavou a metabolickým věkem.

Nechyběly ani společné večery s různými společenskými hrami, kytarou a zpěvem či prostou diskuzí. Přes drobné nedostatky jsme si pobyt všichni užili a těšíme se na další. Ten se uskuteční opět na jiném místě, o kterém prozatím není rozhodnuto. Pravděpodobně se však sejdeme na Vysočině v Hotelu Bystré, malinko dřívějším termínu než obvykle, a to od 8. do 14. 5. 2021. Sledujte naše webové stránky, o místě a termínu vás budeme informovat v prvních měsících roku.