Víme, kde hledat pomoc

29. 6. 2015

ČSH

Featured image

Pravidelní čtenáři svazového webu a tištěného Zpravodaje to vědí. Už několikrát jsme informovali o možnosti využít služeb agentur domácí péče, které mohou zaskočit ve chvíli, kdy si někdo momentálně, nebo i trvale, není schopen sám aplikovat derivát a nemá kolem sebe nikoho, kdo by zaskočil. Pak je návštěva kvalifikované sestry pravým dobrodiním. Podrobnější informace najdete v tomto článku , případně v informačním letáku.

Informací o službě je tedy dost – jenže kde ji hlesat, že? Společnost Baxter, která se o rozšíření povědomosti o nich i o jejich specializovaná školení ve všech regionech zasloužila nejvíc, udělala další krok. Shromáždila seznam všech agentur, které se chtěly, ale také po školení mohou, do systému zapojit. Stačí si otevřít stránky http://www.prehledadp.cz a budete mít kompletní přehled o všech, jichž se to týká. Jednoduchým filtrem se dá vybrat konkrétní místo, zaškrtnout možnost léčivých přípravků a máte jasno.

Ne všude je síť užitečných agentur dostatečně hustá, mnohde je soupis hodně chudý. A právě teď máte možnost na taková bílá místa na mapě republiky poukázat a svaz se ve spolupráci s Baxterem bude snažit je vymazat. Stačí dát na známé svazové kontakty vědět, kde bota tlačí a budeme se snažit okamžitě hledat řešení v podobě nalezení dalších agentur. A samozřejmě je patřičně vyškolit, protože bez správných informací od odborníků by to nefungovalo. Ani nemohlo, agentura musí mít správný certifikát a k němu jí dopomůže právě ČSH a Baxter.

Projděte si seznam těch, které působí ve vašem okolí a pokud neuspějete, okamžitě nás upozorněte. Nikdy nevíte, kdy se může taková pomoc hodit. Nezapomeňte, že proces začlenění nové agentury do systému nějaký čas trvá a řešit vše až v okamžiku, kdy bude potřeba akutní, se nemusí vyplatit.