Co je domácí zdravotní péče?

20. 8. 2013

ČSH

Featured image

Na něco podobného nejsme u nás zvyklí. V zahraničí ovšem taková služba už existuje dlouho a osvědčila se. Teď je k dispozici i našim členům, kteří ji mohou plně využívat. Bližší informace o konkrétní agentuře získáte prostřednictvím svazu. Ne každý si umí sám aplikovat potřebný koncentrát, anebo momentální indispozice něco takového nedovoluje. Případně je nutný nějaký jiný zásah kvalifikované zdravotní sestry, například převaz, nějaká kontrola, ale i pomoc s rehabilitací. To vše doma, bez nutnosti dojet do nějakého zdravotnického zařízení. Stačí zavolat a odborná pomoc dojede až domů.

Důležité je, že celý proces plně hradí veřejné zdravotní pojištění, klient neplatí nic. V těchto týdnech probíhá speciální školení příslušných regionálních agentur tak, aby jejich setry byly schopné poskytnout tu nejlepší péči zaměřenou právě na hemofiliky. Společnost Baxter uspořádá školení ve všech regionech, kde se ukáže jejich potřeba.

Je teď na našich členech, aby dali najevo, kde konkrétně je třeba personál vyškolit. Cílem je pokrýt celou republiku, aby služba zůstala dostupná opravdu všem. Žádáme vás proto o informaci, kdo má o službu zájem, abychom mohli – respektive Baxter – vhodné agentury vyhledat a vyškolit. Stačí se ozvat na kterýkoliv svazový kontakt a oznámit, o co konkrétně komu jde. Nemusí to být zítra, ale výhledově se taková pomoc může hodit. Proto neváhejte a přihlaste se. První školení už proběhlo v půlce června v Brně, další budou následovat podle zájmu.

Jsme rádi, že něco podobného můžeme ve spolupráci se sponzory nabídnout. Je to další krok k přiblížení se běžným evropským standardům, jež se týkají dospělých i dětí.