Dovoz léků do domovů hemofiliků po dobu trvání omezení daných nařízením vlády

24. 3. 2020

ČSH

Featured image

Vážení příznivci ČSH,protože si uvědomujeme složitost doby, chceme přispět k řešení jednoho z problémů, s nimiž se možná potýkáte - přístupem k lékům. Několik z vás už dalo najevo obavy z dostupnosti léků i z cesty do svého hemofilického centra. Slyšeli jsme i o případech, kdy takové obavy vedou k vysazení profylaxe. Jak jsme vás již ujišťovali, léků je u nás dostatek a žádné výpadky zásobování v tuto chvíli nehrozí. Narušení léčebného režimu tedy není na místě a naopak může vést k mnohem závažnějším komplikacím. Rádi bychom přístup k lékům usnadnili a dali vám možnost získat je, aniž byste museli opustit bezpečí domova. Ve spolupráci s vedením Českého národního hemofilického programu jsme oslovili centra s nabídkou dodávky léků z centra k pacientům prostřednictvím kurýra. Službu nabízíme především jako pomoc těm, kteří se do hemofilického centra nemohou dostavit osobně, protože patří z hlediska infekce CoViD-19 mezi rizikové skupiny.

Jak to celé bude fungovat? Vyplňte formulář na adrese https://forms.gle/noQJaMbragHAsC5FA a odešlete jej tlačítkem na konci. Do své emailové schránky dostanete potvrzení s přehledem údajů, které jste do formuláře vyplnili. Zavolejte na telefonní číslo ordinace, kde si léky běžně objednáváte, a domluvte se na dalším postupu. Pokud bude chtít hemofilické centrum zaslat kopii formuláře z vašeho emailu, vyžádejte si adresu, kam tento email následně přepošlete. Centrum objednávku potvrdí, případně doplní další údaje. Pokud bude centru stačit telefonická objednávka, nemusíte email přeposílat. Může se stát, že vaše hemofilické centrum nebude chtít léky prostřednictvím kurýra zaslat, v takovém případě nám prosím dejte vědět a v centru se domluvte na vhodném alternativním postupu. Všechna centra jsme oslovili, ale nezískali jsme bohužel od všech zpětnou vazbu, zda se do projektu zapojí.

ČSH se pokusí zařídit kurýra, který vám léky z centra doveze. Koordinace dopravy bude náročná, proto chceme sdružovat více objednávek z jednoho centra do jednoho rozvozu. Neumíme vám tedy dopředu zaručit přesný termín, kdy kurýr přijede. Budeme však mít snahu vše obstarat v co nejkratším možném termínu, o průběhu objednávky vás budeme informovat. Vše bude taky záviset na množství poptávek, které budeme zpracovávat.

Doufáme, že vám díky tomu ubyde alespoň jedna starost.