Kde hledat práci?

24. 6. 2014

ČSH

Featured image

Najít si práci s nějakým handicapem bývá obtížné. A naopak existují firmy, které zaměstnance – osoby se zdravotním postižením – vyhledávají, protože na ně dostávají daňové úlevy. Skloubit obojí pomáhá nový internetový portál.

Projekt vznikl ve spolupráci s Generálním ředitelstvím úřadu práce a Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Jeho základem je nový portál www.praceozp.cz poskytující osobám se zdravotním postižením pomoc při hledání zaměstnání na otevřeném trhu práce a zároveň se snaží o vzdělávání zaměstnavatelů.

AV Institut, autor projektu, ale není pouze zprostředkovatelem práce. Poskytuje na komerční bázi komplexní personální, vzdělávací a legislativní servis firmám a organizacím, které chtějí zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Jedinečnost projektu tkví ve spojení zdravotnictví, sociální oblasti a personalistiky. AV Institut jako nástupce společnosti Santé Institut, která byla zaměřena mimo jiné na poskytování pracovně – lékařských služeb, se snaží provázat všechny tři oblasti.

Pokud tedy někdo z členů ČSH hledá práci a patří do kategorie osob se zdravotním postižením, může služeb využít. Budeme rádi, když nás seznámíte se svými případnými zkušenostmi, ať už pozitivními či negativními.

AV Institut najdete rovněž na facebooku.