Marseille a Madrid jdou do finále, Praha bohužel vypadává

26. 9. 2022

ČSH

Featured image

I přes velkou snahu všech zainteresovaných se nepodařilo dostat naši metropoli mezi nejlepší dvě města ve snaze o Světový hemofilický kongres v roce 2024. Včerejší zasedání vrcholného výboru Světové hemofilické federace (WFH) rozhodlo, že o první místo zabojuje Francie se Španělskem. Vítěze budeme znát do konce letošního roku.

Jménem Českého svazu hemofiliků bych rád poděkoval všem, kteří nás v kandidatuře podporovali a pomáhali nám. Nejprve zástupcům pražské kongresové společnosti Prague Convention Bureau jmenovitě panu řediteli Romanu Matuškovi a Tereze Fialové. Díky nim jsme mohli realizovat potřebné kroky rozsáhlého procesu kandidatury a všechny požadavky WFH. Dále pak Ministerstvo zdravotnictví České republiky, které nám poskytlo záštitu nad kongresem; Dopravní podnik hlavního města Prahy; prof. Peteru Tavelovi z Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, která by se podílela zajištěním dobrovolníků a doc. Janu Blatnému za účast při jednáních se zástupci WFH.

V neposlední řadě patří velký dík vám všem, kteří jste drželi palce a mysleli na nás.

Česká republika a Praha samotná by si zasloužila akci tohoto rázu. Není třeba připomínat, že v centrální Evropě by se Světový hemofilický kongres konal vůbec poprvé. Pevně věřím, že tato zkušenost, byť s negativním výsledkem, nám dveře nezavírá. Právě naopak. Z těchto zkušeností musíme čerpat a o kandidaturu zabojovat hned při další příležitosti.

Oběma úspěšným kandidátům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v konečném rozhodování a mnoho sil do jejich práce.

Za Český svaz hemofiliků, Martin Bohůn