Oslavy Světového dne hemofilie s mimořádným úspěchem

16. 4. 2012

ČSH

Featured image

Že se kolem 17. dubna scházejí každoročně hemofilici na celém světě, je už dlouhodobý obyčej. Český svaz hemofiliků, jeho sesterská organizace Hemojunior s podporou farmaceutické firmy Novo Nordisk ale tentokrát trefili hřebíček na hlavičku. Pro členy a příznivce bylo v sobotu 14. dubna připraveno setkání ve středověké Tvrzi Hummer nedaleko Prahy.

Téměř 150 lidí se tu sešlo, aby společně a neformálně vzpomněli datum, které celosvětově odkazuje na významný den. Tentokrát se ale vůbec nehovořilo o nemocech nebo obtížích, ale všichni se jen bavili. Od malých dětí až po ty hodně dospělé.

Středověká tvrz nabízí sama o sobě spoustu atrakcí v podobě nejrůznějších sportovních klání, řemeslné výroby a dalších kratochvílí, tady ovšem doplněné ještě o špičkové vystoupení rytířské show na koních, anebo jízdu s terénními vozy Hummer po speciální trati.

Každý se mohl nejen svézt na korbě legendárního armádníhoHummeru H-1, ale také sám typHummer H-2 řídit. Však také stála u výchozího stanoviště neustále dlouhá fronta zájemců. Zejména pánské části společnosti.

Po celou dobu hořel oheň na opékání buřtů, navzdory předpovědi se i počasí náramně vyvedlo. Určitě nelitovali ani ti, co přijeli z větší dálky. Světový den hemofilie se u nás vzpomínalo už počtvrté, tentokrát ale v nejhojnějším počtu.

Zúčastnili jste se setkání ve středověké Tvrzi Hummer? Sdělte nám svůj postřeh v diskuzi. Rovněž můžete navštívit sekci Tiskový servis, kde najdete zajímavé příspěvky vztahující se k oslavám Světového dne hemofilie.

Pro zájemce připravujeme CD s fotografiemi. Podrobnější informace a objednávkový formulář najdete na našem webu v nejbližších dnech.

Několik fotografií, které budeme průběžně aktualizovat. (poslední aktualizace proběhla 17.4. v 10.00 hod.)