Rhodos 2021

3. 8. 2021

ČSH

Featured image

Krátce po zveřejnění článku o zájezdu do Řecka, jsme obdrželi další dva příspěvky od účastníků. Nestává se často, aby některá z akcí měla tolik psaných ohlasů a vzhledem k tomu, že si vážíme všech, přinášíme je v rámci nového článku. Doplněním do toho původního by se mohlo stát, že by zapadly. Není to tedy informace o dalším zájezdu, jak by mohl jiný název článku napovídat.

Máme tak ještě možnost doplnit informaci o počtu účastníků. Celkem vyrazilo do Řecka 28 osob, z toho 8 hemofiliků. Nebít již zmíněných problémů, sešlo by se nás určitě více, průběžně se odhlásilo 12 osob.

V euforii ze střeleckého úspěchu našich olympioniků musím konstatovat, že Češi prostě mířit umí. Stejného výsledku jako naši střelci jsme dosáhli i my v rámci šipkařského klání. Michal se Soňou za sebou nechali zbytek světa a taktéž obsadili první dvě místa. Určitě to nebyla tak prestižní soutěž, přesto si Češi udělali jméno i v hotelu Lardos Bay. A to nejen ve sportu, ale též na tanečním parketu. Ten byl při živé hudbě zpočátku prázdný. Pouze však do doby, než nastoupil Jarek, který strhnul k tanci nejen členy naší skupiny, ale následně i další skupinky. Zejména Italů, na které jsme udělali opravdu dojem. Nejen tím, jak jsme společenští, ale i moravskou slivovicí, jejíž účinky ochromily místního animátora…

Výše i níže psané řádky doplňujeme další porcí fotografií.

Soňa B.

Zájezd na Rhodos se myslím velmi vydařil. Počasí slunné, teploty až dost vysoké, moře prohřáté, pár kroku od hotelu. Podnikli jsme výlety zapůjčenými vozy nebo autobusem po ostrově. Navštívili od jižního Prasonisi - soutok Egejského a Středozemního moře, kde je ráj surfařů a jiných vodních sportů, přes různé historické památky na západní části ostrova. Nejchladnější místo na ostrově-údolí motýlů, hlavní město Rhodos s mnoha krásnými památkami. Cestou zpět jsme navštívili vyhlášené pláže. Hotel byl velmi útulný, čistý s milým přátelským personálem. Bazén využívali hemofilici také na ranní cvičení vedené Naďou. Přes dopoledne probíhal animační program, některé ženy se zapojily do cvičení jógy nebo pilates. Také se nám líbil aquaerobik, šipky, ping pong, vodní pólo. Zažili jsme spousty legrace. Večery jsme trávili různě, individuálně i ve skupinkách. Hrami, procházkou podél pláže či při hudbě. O zábavu bylo postaráno, každý si našel své. Vše proběhlo bez větších komplikací, přestože v dnešní době není úplně jednoduché cestovat. Už teď se těšíme na další zájezd, který podnikneme v lepší době, bez restrikcí. Někteří účastníci poprvé letěli a myslím, že všichni budou dlouho čerpat energii a vzpomínky z tohoto zájezdu.

Soňa S.

Prima dovolená. Mám dobrý pocit, že jsem se vypravila s partou hemofiliků na Rhodos. Před odjezdem jsem ale ještě váhala, zda mám jet. Starost jsem měla, jestli budu mít všechny doklady o prodělaném kovidu s těžším průběhem. Vše jsem zvládla a teď jsem šťastná, že jsem to nevzdala. Myslím, že to byla dobrá volba, jet na Rhodos. Měli jsme ubytování s balkónem, jídlo čerstvé a chutné, moře teplé a čisté. Většina z nás si půjčila auto a vypravili se poznávat krásy Rhodosu. Stálo to za to. Mě osobně nadchl soutok Egejského a Středozemního moře. Nádhera. Také úzké uličky a stánky ve starém hlavním městě byly fajn. Nikdo z obchodníků mi tam nemával suvenýry před obličejem, jak to bývá v jiných zemích, a to mi vyhovuje, v klidu si nakoupit a rozhlédnout se. Závěrem musím napsat, že s CK bych nikdy neviděla a nezažila to co s touto báječnou partou. Děkuji všem, co se na organizaci této dovolené podíleli a tleskám jim.