Víte, co je hemofilie? Sourozenci vám napoví.

7. 11. 2017

ČSH

Featured image

Když se člověk s hemofilií poraní, nekrvácí rychleji nebo více než lidé zdraví – rozdíl je v tom, že krvácí déle. Malá říznutí nebo povrchové modřiny obvykle nejsou tou hlavní obtíží, avšak větší zranění a úrazy znamenají závažnější krvácení. To je definice, která toto onemocnění nejsrozumitelněji vystihuje. Když se ale zeptáte lidí na ulici, většina si nepředstaví vůbec nic. Obeznámit veřejnost s tímto vzácným onemocněním se rozhodli sourozenci Tereza a Lukáš Koblasovi. Oba členové našeho svazu se z vlastní iniciativy odhodlali přiblížit život s hemofilií formou společného povídání, které proběhne v sobotu 2.12.2017 od 17.00 do 22.00 hodin, v NãPLAVKA café & music bar v Hradci Králové. Účast přislíbil i šéf místního hemofilického centra Doc. MUDr. Petr Dulíček.

Součástí programu bude prodejní výstava obrazů náchodského ateliéru AMAG a dětí z Letního hemofilického tábora, ta potrvá v NáPLAVKA café celý prosinec. Vernisáž se uskuteční také první prosincovou sobotu v odpoledních hodinách. Na benefičním koncertu zahraje kapela Živý Jukebox Honzy Roušara. Dobrovolným vstupným můžete podpořit Český svazu hemofiliků ve snaze při jednotné identifikaci a informovanosti hemofiliků při úrazech, a dalších akutních událostech.

Zváni jsou úplně všichni, které dané téma zajímá a není pro ně překážkou vzdálenost do Hradce Králové. Místa je dost, vstupenky ani rezervace místa není nutná.

![](https://www.facebook.com/events/172594939990980/ "Co je hemofilie? Sourozenci vám napoví,")

![](images/dokumenty-pdf-doc/sourozenci_napovi.pdf "Co je hemofilie? Sourozenci vám napoví,")