Vyzkoušejte elektronickou registraci

26. 3. 2012

ČSH

Featured image

Už léta slibujeme možnost elektronického vykazování spotřeby koncentrátů a online přístup k základním údajům. Už je to tady, můžete si to vyzkoušet. Brněnský Institut biostatistiky a analýz připravil databázi, kterou mohou společně využívat hemofilická centra a jejich klienti. Je třeba, aby každý požádal své centrum o zavedení a zpřístupnění registru. Centrum sem zapíše všechny údaje, které vede běžně v kartě. Nejdůležitější na tom je, že každý bude mít přístup ke svým základním údajům kdekoliv na světě.

Brněnský Institut biostatistiky a analýz připravil databázi, kterou mohou společně využívat hemofilická centra a jejich klienti. Je třeba, aby každý požádal své centrum o zavedení a zpřístupnění registru. Centrum sem zapíše všechny údaje, které vede běžně v kartě. Nejdůležitější na tom je, že každý bude mít přístup ke svým základním údajům kdekoliv na světě.

Víme dobře, že leckdy bývá v případě nouze těžká domluva s lékaři někde ve světě , ale i u nás doma. Nemají prostě dostatek informací. Teď k identifikační kartičce, o kterou může požádat ČSH každý, přibude ještě rozsáhlejší zdravotní záznam.

Samotným hemofilikům a pacientům s von Willebrandovou chorobou pak nastává možnost vyplňovat spotřebu koncentrátů online na příslušném elektronickém formuláři. Tím odpadá nutnost vyplňovat ten papírový. Každé centrum tak bude mít průběžný přehled o spotřebě koncentrátů svých klientů. Je to zase přiměje k vyplňování podle skutečnosti a ne pak dopsat záznam hromadně při další návštěvě centra pro další dávku derivátů.

Je to další krok k přiblížení se vyspělým zemím, kde něco podobného funguje už dlouho. Vyzkoušejte si to nahlédnutím na https://trials.cba.muni.cz/trialdb2/interface_forms/login_cnhp.asp, kde se můžete se systémem seznámit blíže. Přihlašovací údaje jsou následující:
Login: CNHP_PATIENT
Heslo: TEST

K dispozici je i podrobný uživatelský manuál, který zveřejňujeme i na našich stránkách mezi dalšími užitečnými odkazy v sekci Dokumenty, a nebo si ho otevřete rovnou pod tímto odkazem.