Podcast s Martinem Bohůnem

10. 6. 2021

ČSH

Featured image

Co je klíčem ke spokojenému životu s tímto vzácným onemocněním? „Důležité je přijmout ho jako součást svého života, důsledně dodržovat léčbu a mít se na koho obrátit o pomoc a podporu,“ říká předseda Českého svazu hemofiliků a host třetího dílu podcastu Na vlastní žíly Martin Bohůn. O své osobní zkušenosti s onemocněním i práci pro hemofilickou komunitu si povídal s moderátorem pořadu Michalem Bereněm.

Martin Bohůn pochází z rodiny s dědičným výskytem hemofilie. Stejným onemocněním trpí také jeho dva malí synovci, kterým je při zvládání léčby velkým vzorem i oporou. Jako předseda Českého svazu hemofiliků se ale snaží pomáhat i dalším lidem s hemofilií a jejich blízkým. Je zastáncem využití moderních technologií na podporu léčby a při organizování aktivit pro svaz se inspiruje také návštěvami spřízněných organizací v zahraničí.

Ve třetím dílu podcastu mimo jiné zjistíte, jak fungovala pomoc hemofilikům v době koronavirové pandemie nebo jak se motivovat k dodržování léčby. Martin Bohůn rovněž zodpoví dotazy, které obdržel prostřednictvím pacientských organizací a facebookové stránky Liberate Life, a představí plány svazu pro příští měsíce i roky, včetně jednoho velkého přání…

Více informací naleznete na stránkách podacastu v rámci projektu Liberate Life.

Všechny díly podcastu naleznete i na našich stránkách.