Podcast s Veronikou Čepelákovou

20. 12. 2021

ČSH

Featured image

Málokdo ví o aplikaci profylaktických injekcí tolik jako zdravotní sestra Veronika Čepeláková. Od počátku devadesátých let, kdy se profylaxe začala stávat běžnou součástí léčby hemofilie, pomohla překonat nejistotu a obavy z podávání injekcí desítkám dětí a jejich rodičů. O své zkušenosti z práce s malými pacienty a jejich rodinami se nyní podělila také s posluchači podcastu Na vlastní žíly.

Péči o děti s hemofilií se zdravotní sestra Veronika Čepeláková věnuje přes třicet let. Zatímco v prvních letech její práce obnášela především ošetřování malých hemofiliků po četných krvácivých epizodách, nyní je jejím hlavním úkolem naučit děti a jejich rodiče, jak správně aplikovat profylaxi.

Jak zodpovědné a důsledné jsou rodiny hemofiliků při dodržování léčby a jak se léčba během let posunula dopředu? Jak se liší dnešní hemofilické tábory od prvních ročníků? A jak velkým pomocníkem jsou pro zdravotníky hematologické ambulance moderní technologie? O tom všem a mnohém dalším si Veronika Čepeláková povídala s moderátorem Michalem Bereněm v šestém dílu našeho hemofilického podcastu Na vlastní žíly.

Více informací naleznete na stránkách podacastu v rámci projektu Liberate Life.

Všechny díly podcastu naleznete i na našich stránkách.